Ülevaade Hooajast 2023 & 2024


LifeLive.
LifeLive on Belgias baseeruv mootorispordi meeskond, mille loojateks ja eestvedajateks on WRC Hyundai World Rally Team sõitja Thierry Neuville ning tema võidusõitjast vend Yannick Neuville. LifeLive peamine suund on CrossCar (krosskart) sõidukite arendamine, tootmine ja turustamine kogu maailmas, tehes pidevat ja tihedat koostööd FIA’ga. LifeLive TN5 krosskardid on ametlikud FIA krosskardid, milledega korraldatakse võistlusi üle kogu maailma.

Pace Motorsport on LifeLive ametlik koostööpartner alates aastast 2021, esindades brändiEestis, Rootsis, Norras, Taanis, Soomes ja Lätis. Meil on hea meel teatada, et alates hooajast 2024 on Pace Motorsport ametliku LifeLive tehasetoega võistkond, esindades tootjat RallyX võistlussarjas ning turustades võistlustehnikat eelnimetatud riikides.

 

RallyX.
Tulles 2022 aastal Eesti Meistriks klassis Crosskart Xtrem (Markus Abram), võttis Pace Motorsport aastal 2023 sihiks sõita väljapool Eestit ning seda RallyX sarjas. RallyX on Euroopa tuntuim ja konkurentsitihedaim rallikrossi sari, millest järgmine samm edasi on Euroopa ja Maailmameistrivõistluste sari. Sarja omanikuks ning promootoriks on legendaarne rallikrossisõitja, OMSE (tuntuim rallikrossi võistlussõidukite ehitaja) omanik ning mitmete sarjade eestvedaja Andreas Eriksson.

Võistlussarjas on 5 võistlusklassi: CrossCar, CrossCar Junior, RX2e, Supercar Lites, Supercars.

Võistlusnädalavahetus kestab kolm päeva ning sisaldab endast 1-2 etappi. 2023 hooaja jooksul oli kokku 8.etappi ning võistlused toimusid Rootsis, Norras, Taanis ja Soomes. RallyX kõikide erinevate klasside osalejate piirarv on määratud, mistõttu iga võistleja/võistkond peab tegema taotluse, misjärel korraldaja otsustab, kas sõitja pääseb sarja või mitte. See omakorda tagab maailmatasemel korralduse, kus meeskondadele on konkreetsed fikseeritud ajakavad, milles ka püsitakse.

Mõlemast võistluspäevast näidatakse sõite tasuta live ülekandena Youtube keskkonnas, mille ülekanded on tipptasemel. Kommentaatoriteks samad inimesed, kes on nii Euroopa, USA kui Maailmameistrivõistluste etappidel (Andrew Coley & Hal Ridge). Kõik võistlusnädalavahetused on ka tagantjärele vaadatavad.

 

2023 hooaja kokkuvõte.
Aasta 2023 oli meeskonnale selgelt vaid üks eesmärk, milleks oli õppimine tulevikuks. Meeskonna siht esimesest päevast on olnud ennast siduda sarjaga RallyX pikemas perspektiivis. RallyX puhul on tegemist maailmatasemel võistlussarjaga, kus lisaks võidusõitmisele oli palju väljakutseid ka organisatoorse poole pealt, alustades kogu võistkonna (püsivalt ca 15 inimest) logistikaga, lõpetades catering ja sõidukite hooldustega välisriikides ning tehasetiimi sõitjale teenuse pakkumisega.

2023 hooaja Pace Motorsport meeskonna ametlikud sõitjad:
#11 Jimmie Österberg (SWE) – Ametlik LifeLive tehasemeeskonna sõitja
#231 Tamo Toodo231 (EST) – Eesti Meister 2023
#139 Romet Tsirna (EST)
#115 Tanel Tereping (EST)

Kuna ühelgi rajal polnud meie Eesti sõitjad sõitnud, õpiti hooaja alguses radu nii rootslasest meeskonnakaaslaselt kui ka videomaterjalidelt ja simulaatoril, kuid sellega paramatult ei ole võimalik saada kogemust seadistamaks masin paika konkreetse raja ja ilma järgi. Seetõttu kulus esimesel võistluspäeval tihtipeale palju aega masina hea seadistuse leidmisele, mille tulemust sai nautida teisel võistluspäeval. Samuti sai selgeks, et sellisel tasemel sõitmisel on data analüüs võidusõidus äärmiselt tähtis, misjärel võtsime tugeva ja selge suuna kõikide sõitjate ja masinate data analüüsimisele.

Kaheksa etapilise hooaja kokkuvõttes õnnestus Pace Motorsport sõitjatel olla korduvalt finaalis (18 sõitja hulgas) ja kogemustega sõitjal ka korduvalt poodiumil, kuid hooaja kokkuvõttes jäime poodiumilt välja, saavutades lõpptulemuseks 44 sõitja hulgas:

#11 Jimmie Österberg (SWE) – 9.koht
#139 Romet Tsirna (EST) – 15.koht

Meeskond on hooajaga väga rahul, ammutades meeletul hulgal kogemusi, mis oli peamine eesmärk. 2023 hooaja põhjal on meil tugev alus järmiseks, veelgi suuremaks, hooajaks.


Mida toob hooaeg 2024.
Varasemalt mainitule, võistleb Pace Motorsport aastal 2024 taas RallyX sarjas ning seda veelgi tugevamalt kui kunagi varem. Sarja eesmärk on olla veelgi kvaliteetsem ja edukam, tootes maailma parimaid rallikrossi sõitjaid. Lisaks põhjamaadele lisandub järgmisel hooajal võistluskalendrisse ka Saksamaa, tuues sarja veelgi rohkem rahvusvahelist konkurentsi.


Järgmisel hooajal võistleb kogu meeskond uute LifeLive TN11 võistlussõidukitega. Antud sõidukiga saavutas LifeLive tehas sõitjaga David Meat Euroopa Meistrivõistlustel hooaja kokkuvõttes teise koha. Antud tulemus tol hetkel veel tootearenduses olnud sõidukiga ning meie teostatud testsõidud uue võistlussõidukiga on kujunenud ääretult edukaks, tõstes ootused järgmisele hooajale veelgi kõrgemaks.

Lisaks tehasetoele ning uutele võistlussõidukitele on meil rõõm teatada, et lisaks jätkuvale koostööle sarja ühe tippsõitjaga Jimmie Österbergiga (LifeLive ametlik tehasesõitja), eestlaste Romet Tsirna ja Tanel Terepingiga, liitub Pace Motorsport meeskonnaga Eesti kiireim krosskardisõitja Martin Juga, Soome üks kiireimaid sõitjaid Pasi Penttinen ning Junior klassi sõitja Geir-Genor Muttik.

Olles just täiskasvanuks saanud, on Martin Juga juba aastaid olnud Eesti üks kiiremaid sõitjaid ning sarnaselt Pace Motorspordile, kogus hooajal 2023 kogemusi sarjas RallyX, olles ka korduvalt poodiumil ning saades „tõusva tähe“ staatuse.

Pace Motorsport on kindel, et meie kogemustega, tehase toega, uue võistlussõiduki ning meie sõitjate kiirusega, suudame järgmisel hooajal olla igal võistlusel finaalis ning püüda hooaja kokkuvõttes poodiumikohti!

Jarmo Võsa
Pace Motorsport
+372 5198 9698
info@pacemotorsport.eu


Meedia.
Facebook
Instagram

Meeskonna ametlik 2023 fotopank maailma tippfotograaf, QNIGAN, fotosilma läbi

Ametlikud artiklid Pace Motorsport tegemistest RallyX sarjas hooajal 2023
Ülevaade pärast hooaja kolmandat etappi 
Eelvaade hooaja viimasele etapile
Pace Motorsport 2024 plaanid

 

Otseülekanded võistlustelt
Höljes 1 RALLYX ROUND 8 FRIDAY 2023 – HÖLJES; SWEDEN
Höljes 2 RALLYX ROUND 8 – THE FINALS 2023 – HÖLJES, SWEDEN

Grenland 1 RALLYX ROUND 7 SATURDAY 2023 – GRENLAND, NORWAY
Grenland 2.1 RALLYX ROUND 7 SUNDAY 2023 – GRENLAND, NORWAY
Grenland 2.2 RALLYX ROUND 7 SUNDAY 2023 – GRENLAND, NORWAY

Kouvola 1 RALLYX ROUND 5 SATURDAY 2023 – KOUVOLA, FINLAND
Kouvola 2 RALLYX ROUND 6 SUNDAY 2023 – KOUVOLA, FINLAND

Tierp 1 RALLYX ROUND 3 SATURDAY 2023 – TIERP, SWEDEN
Tierp 2 RALLYX ROUND 4 SUNDAY 2023 – TIERP, SWEDEN

Nysum 1 RALLYX ROUND 1 SATURDAY 2023 – NYSUM, DENMARK
Nysum 2 RALLYX ROUND 2 SUNDAY 2023 – NYSUM, DENMARK